
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 675 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 420 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Interface | Analog |
| Output Current | 7 mA |
| Output Type | Analog Voltage |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.5 V |
| Accuracy | 2.7 °C |
| Max Supply Voltage (DC) | 5.5 V |
| Operating Supply Current | 5.4 µA |
| Quiescent Current | 8.1 µA |
| Nominal Supply Current | 5.4 µA |
| Min Supply Voltage (DC) | 1.5 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 day ago) |
| Resolution | 5.5 mV/°C, 8.2 mV/°C |
Stock: 400
Distributors
pcbx
Unit Price$0.60101
Ext.Price$0.60101
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.60101 | $0.60101 |
| 10 | $0.46936 | $4.69360 |
| 25 | $0.45854 | $11.46350 |
| 50 | $0.44798 | $22.39900 |
| 100 | $0.40438 | $40.43800 |
| 300 | $0.38913 | $116.73900 |
| 500 | $0.37446 | $187.23000 |
| 1000 | $0.36163 | $361.63000 |
| 3000 | $0.35034 | $1051.02000 |
| 5000 | $0.33940 | $1697.00000 |
